Aktualności

Rozpoczęły się przygotowania do XIII edycji Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

Większość z Państwa już wie, że każdego roku w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego mieszkańcy nie tylko gminy Dopiewo, mogą stanąć na linii startu biegu lub marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki. W br. impreza odbędzie się w Dniu Matki, tj. 26 maja.

Trasy w całości przebiegają leśnymi duktami w otoczeniu zieleni, a bieg główny na dystansie 10 km stał się już tradycją dla aktywnej części społeczności gminy Dopiewo. Na nieco krótszym dystansie o długości 7,5 km startują zawodnicy i zawodniczki nordic walking. Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów.

Ten dzień to swoiste święto biegania dla ludzi w różnym wieku. Organizatorowi zawodów – GOSiR w Dopiewie bardzo zależy aby w zawodach uczestniczyło jak najwięcej osób z okolicznych terenów, dlatego opłaty startowe dla zameldowanych mieszkańców Gminy będą niższe niż dla pozostałych startujących. Pierwsza edycja Korony Dąbrówki odbyła się 13 lat temu i z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością, co bardzo motywuje do przygotowywania kolejnych zawodów. Nabierają one coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że ta impreza to dobra lekcja wychowania w kulturze fizycznej. Widać, że podoba się ona zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom.

Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma żadnych limitów ilościowych. Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Na mecie dla wszystkich dzieci jak zwykle przewidziane są złote pamiątkowe medale, a dla dorosłych będą one dedykowane XIII edycji Korony Dąbrówki. Tradycyjnie też na uczestników czekać będą ciekawe pakiety startowe.

Zapraszamy do aktywności fizycznej, przecież ruch to zdrowie, a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni to sama przyjemność! Z każdym rokiem przybywa chętnych, dlatego nie „przegapcie” zapisów, które rozpoczną się już wkrótce. Trasa jest gotowa, więc nie może Was zabraknąć – do zobaczenia na starcie!