Aktualności

Już 400 chętnych na Bieg Dąbrówki 2024!

Trwają zapisy do XIII edycji Biegu i marszu Nordic Walking o „Koronę Dąbrówki”, która odbędzie się tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja, tj. 26.05.2024 r.

Organizatorzy z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie niedawno zaprezentowali wzór koszulki oraz medalu, jaki każdy kończący bieg lub chód z kijkami, otrzyma za linią mety usytuowanej na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego przy ul. Parkowej w Dąbrówce. W tym roku okolicznościowy medal w kształcie tarczy rycerskiej nawiązywać będzie do letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Do 12 maja tańsze o 10 zł wpisowe opłaciło 283 biegaczy i 117 zawodników Nordic Walking. Są wśród nich m.in. 4 najszybsze zawodniczki z ub.r. – Agata Świątek z Buku (już 3-krotna zwyciężczyni biegu KD), Małgorzata Brok z Plewisk, Aleksandra Jastrzębska z Opalenicy i Maria Wieczorek z Dąbrówki (najlepsza z Gminy Dopiewo), trzeci, czwarty i piąty zawodnik w 2023 r., tj. Łukasz Wieczorek z Dąbrówki, Wojciech Szymczak z Poznania i Paweł Gramacki z Trzcielina, zwycięzca ubiegłorocznego biegu w kat. M40 Michał Błajet ze Skórzewa i trzeci w tej kategorii Marcin Wieczorek z Dopiewa oraz 2 w kat. M16 Łukasz Czech z Palędzia. Z kolei na liście startowej „kijkarzy” jest zwycięzca 3 ostatnich edycji Jacek Witucki z K.S. Victoria Potęgowo, trzeci i piąty zawodnik w 2023 r., tj. Roman Woroch z Dopiewa (multimedalista Korony Dąbrówki w NW) i Jan Stanisławski z Poznania (dwaj najlepsi w kat. M60), druga wśród Kobiet Open Iwona Maślanka ze Śmigla, najlepsi w kat. M40 Marcin Bojanowski z Obornik i Tomasz Stachowiak z Konarzewa, druga w kat. K40 – Anna Skrzypczak z Gaju Wielkiego oraz trzeci i czwarty ubiegłoroczny „piechur” w kat. M50 – Paweł Kromski z Kiekrza i Jarosław Tomczak ze Stęszewa. Po raz kolejny wystartuje też duża grupa seniorów, w tym najstarszy biegacz w ub.r. Piotr Wencel z Konarzewa (rocznik 46 – zajął 137 miejsce w kat. OPEN) i najstarsza uczestniczka nordic walking – 20 na mecie Anna Szymczak ze Skórzewa (r. 51). Oprócz mieszkańców z gminy Dopiewo i jej bliższej lub dalszej okolicy, do imprezy zapisało się już też wielu Poznaniaków, a także zawodnicy z np. Trzcianki, Gostynia, Nowego Tomyśla, Śmigla, Kościana, Leszna a nawet Szczecina!

Organizatorzy jak co roku zapraszają na imprezę w Dąbrówce całe rodziny, w tym zwłaszcza dzieci, dla których udział jest bezpłatny i nie ma żadnych limitów ilościowych! Zapisy na biegi od 200 do 1000 metrów będą przyjmowane w dniu zawodów – w godz. 9.00-9.45 od rodziców dzieci w wieku 7-10 lat, a w godz. 9.00-10.30 od rodziców dzieci w wieku 1-6 lat i 11-15 lat. Na wszystkich uczestników tych biegów, które odbędą się w godz. 10.00-11.40, bez względu na zajęte miejsce, oczekiwać będą pamiątkowe złote medale! Patronat prasowy nad zawodami objął jak zwykle „Nasz Głos Poznański”, a organizatorami, partnerami lub sponsorami imprezy są: Urząd Gminy Dopiewo, Zakład Usług Komunalnych, Sołectwo Dąbrówka, Deweloper Linea, Castorama, Medklinika, E1Gokart, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Konstantynowo i po raz pierwszy Unimot – Avia.